Del tvis in 4age

Celica GT4, MR2, Supra ir pan.
Post Reply
User avatar
Domsy
Posts: 23
Joined: 20 Nov 2006, 22:31

Del tvis in 4age

Post by Domsy »

Ziurekit cia toks klausimas pasistojo, anksciau jusu pakurtuose topikuose skaitinejau apie tvis ir apie kazkoky sklendziu mechanizma ( kad iki 4300 atvertos 4, o nuo 4300 8.. Pas mane stovi 4age ir ne velnio as nematau 8vamdziu is jo ( na jei yra sklendes 8 tai ir vamdziai turetu buti 8). Gal kas zino kokia cia to variklio modifikacija? Pas mane oro anga yra per beveik visa oro ysiurbimo kolektoriaus skersmeny.
http://www.turbocorolla.com/tech/images/4age_front.gif

va dar ant daleku pabertas http://www.turbocorolla.com/tech/images/TVIS4age.gif

cia kiek kitaip. Is ae86 savininku gali kas nors ka nors pakomentuot? Skirtumas didelis yra kad nera tu sklendziu? Jos realiai padarytos kad kuras butu taupomas prie zemu? Ir kad torka anksciau gauciau? pas mane 130ag @6600.

User avatar
Sheikhas
Posts: 2640
Joined: 25 Mar 2003, 15:30
Location: Ignalina, Lietuva
Contact:

Re: Del tvis in 4age

Post by Sheikhas »

Domsy wrote:... Pas mane stovi 4age ir ne velnio as nematau 8vamdziu is jo ( na jei yra sklendes 8 tai ir vamdziai turetu buti 8)...
va dar ant daleku pabertas http://www.turbocorolla.com/tech/images/TVIS4age.gif
labai aiskiai matosi 8 skyles, kurios paskui pereina i 4.
Pasiziurek : i kolektoriaus schema 17300-16011 ir yra TVIS sklendziu mechanizmas valdomas vakumu.
yugoslavas@satanis.tas
ToyotaCelica turbo 4WD Grp A Rallye GT-Four Carlos Sainz Limited Edition
Chrysler Voyager 3.3LE Grim Reaper Edition grabovozas by MS Design

User avatar
Domsy
Posts: 23
Joined: 20 Nov 2006, 22:31

Post by Domsy »

Mhm, pas mane panasus kolektorius tik oro paemimo anga per visa jo skersmeny. Nors ir vakumu valdoma sklendziu sistema, tai vstk turetu ilysti kazkokia asele :/

User avatar
itariamasis
Posts: 382
Joined: 27 Oct 2006, 14:13

Post by itariamasis »

Image

va ta sklendziu sistema su T-VIS...

User avatar
itariamasis
Posts: 382
Joined: 27 Oct 2006, 14:13

Post by itariamasis »

Kolektorius
Image

User avatar
itariamasis
Posts: 382
Joined: 27 Oct 2006, 14:13

Post by itariamasis »

Sklendziu sistema stovi tarp kolektoriaus ir galvos, vidiniuose 2-uose cilindruose, sklendes galima sukeisti vietom, nuotraukoje matyti kad yra aseles sklendem...
Last edited by itariamasis on 28 Nov 2006, 10:55, edited 2 times in total.

User avatar
itariamasis
Posts: 382
Joined: 27 Oct 2006, 14:13

Post by itariamasis »

blokas ir galva su isiurbimo angom...
Image

User avatar
Domsy
Posts: 23
Joined: 20 Nov 2006, 22:31

Post by Domsy »

Na va panasus sitas y mano, bet pas mane 4vamdziais ir jokio mechanizmo nera. Turiu kita kolektoriu tai jis panasus y tavo tik oro ysiurbimo anga mazesne, tas jau su 8vamdziais..

User avatar
Sheikhas
Posts: 2640
Joined: 25 Mar 2003, 15:30
Location: Ignalina, Lietuva
Contact:

Post by Sheikhas »

arba kolektorius nuo kt modelio gali buti uzdetas arba klausimas ar visais metais buvo su tvis, gal kazkuriais buvo be?
yugoslavas@satanis.tas
ToyotaCelica turbo 4WD Grp A Rallye GT-Four Carlos Sainz Limited Edition
Chrysler Voyager 3.3LE Grim Reaper Edition grabovozas by MS Design

User avatar
Mar10
Posts: 458
Joined: 09 Oct 2004, 19:17
Location: Vilnius

Post by Mar10 »

rev1 -> 84-87 -> 16v blue-top 'as
rev2 -> 87-89 -> 16v red-top 'as
rev3 -> 89-92 -> 16v red/silver-top 'as
rev4 -> 92-97 -> 20v silver-top 'as
rev5 -> 97-99 -> 20v black-top 'as

rev1 ir rev2 - buvo su TVIS sistema, kuri padeda pagerinti zemu/vidutiniu apsuku jegos/sukimo kreive, ka reiskia ir taupuma.. jokiu stebuklu.

rev3 - vadinamas "small port'as", jau be TVIS'o. Daug mazesni port'ai, t.y. variklio galvos ipurskimo kanalai, kas pagerina taip vadinama "velocity" - oro srauta prie aukstesniu apsuku (gana sudetingas oro slegiu klausymas)
Toki varikli atpazinsi is sidabrines (ne bronziniai-auksines) spalvos galvos dangciu su raudonais uzrasais.. Pats ipurskimo kolektorius tures vietoje TVIS gelezines emblemos, isilgines islietas juosteles. Taip pat vietoje 8 oro magistraliu yra 4.
(skirtumu istikruju daug daugiau, bet sitie ivardinti padetu atpazinti sios kartos varikliuka, beje jis dazniausiai sutinkamas AE92 ir gana retai..)

Jei tavo variklis nera rev.3 kartos, reiskia jame kazkas jau priburta ir butent todel max. galingumas yra TIK @ 6.6kRPM, kas siaip yra ne taip jau ir blogai.

User avatar
itariamasis
Posts: 382
Joined: 27 Oct 2006, 14:13

Post by itariamasis »

Nera jau jis toks butinas...

User avatar
Domsy
Posts: 23
Joined: 20 Nov 2006, 22:31

Post by Domsy »

Dekui Mar10. PAs mane 16valve uzrasyta melynai, o visa kita raudonai..
O tvis su tvis logotipu bet 4 kanalais :) :?: Cia gal kokia isimtis? Mane nervuoja isimtys.. :/

User avatar
itariamasis
Posts: 382
Joined: 27 Oct 2006, 14:13

Post by itariamasis »

Domsy wrote:Dekui Mar10. PAs mane 16valve uzrasyta melynai, o visa kita raudonai..
O tvis su tvis logotipu bet 4 kanalais :) :?: Cia gal kokia isimtis? Mane nervuoja isimtys.. :/
Gali buti uzdetas kitas isiurbimo kolektorius ir tiek, jokia cia isimtis... mano manymu. 8)

User avatar
Domsy
Posts: 23
Joined: 20 Nov 2006, 22:31

Post by Domsy »

Gali. Bet motoras toks kaip jis sake, tai ir kolektorius imho toks pats..

User avatar
itariamasis
Posts: 382
Joined: 27 Oct 2006, 14:13

Post by itariamasis »

Tikriausiai, as daugiau i savo AE82 lendu, o kitu neturi pazystami, bei nematau...
Siaip realiai 4AGE su MAP vakuminiu sensorium galia 96-103kw, o kiti su AFM oro srauto matuokliu turi tik 84-85kw...

Post Reply