Filtrai: sausas vs slapias

Bendros diskusijos apie variklius ir ju tuninga.
User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

Filtrai: sausas vs slapias

Post by spade »

Tema gyncytasi lyg ir ne karta, bet kazkaip neprieinam jokios protingos isvados...
Taygi pabandom gal kazka ismastyt. Ka geriau rinktis, kokie pliusai ir minusai:
slapiu medvilniniu filtru (K&N, KingDragon, Green, JR filters etc.),
slapiu poroloniniu filtru (HKS, Sparco, Pipercross etc.),
sausu popieriniu (?) filtru (Apex'i),
sausu metaliniu filtru (Blitz),
sausu poliesteriniu filtru (sprint filters)...
DelSolSohcVtec BlueberryBeeProject
f31
Why waste time learning when ignorance is instantaneous?

User avatar
Conan
Posts: 2078
Joined: 23 Sep 2004, 09:59
Location: Vilnius
Contact:

Post by Conan »

Su kokiu filtru vaziuoja/vaziavo WRC?
Nemanau, kad cia
Image
kugis pasleptas kur nors, kad ir metai 90-ti :)

EDIT: Standartinis sausas - the best ;)
Somebody do something! I've got a tank on my ass!

User avatar
duskinas
Posts: 798
Joined: 29 Oct 2003, 11:06
Location: Vilnius
Contact:

Post by duskinas »

Apeksi berods ne popierinis.. :roll:
The Power Intake incorporates a newly developed material (layer filter of dry density fibers) which improves the element density...
Silvia - Sold :(
e21 Stage1 done

Sparco_TC
Posts: 46
Joined: 09 May 2006, 22:57
Location: Kaunas

Post by Sparco_TC »

ka galit pasakyt apie Raid hp filtrus?

User avatar
Strad
Posts: 485
Joined: 24 May 2005, 22:16
Location: Vilnius

Post by Strad »

Kam realiai yra statomi sport filtrai?-tam kad padidintu patenkancio i varikli oro srauta. Taigi ish cia ishplaukia logishka ishvada, kad geriausia ishvis be filtro, bet ish kitos puses bus visogero varikliui po kurio laiko...

Kodel yra naudojami "slapios" konstrukcijos filtrai? nes dregme savaime pritraukia dulkes ir kitas smulkias dalelytes, bet tuo paciu mazina srauta.
+ geresne filtracija, - blogesnis pralaidumas.

sausos konstrukcijos filtrai- ju filtruojanti medziaga yra popierius? ar pan.
+- gera filtracija, +geresnis pralaidumas.

Babar kas liecia shlapios konstrukcijos medvilninius ir poroloninius. Medvilne manau geriau filtruos nei porolonas, nes medziagos strukturos yra skirtingos, medvilne, sakykim buitishkai, yra labiau plaukuota- savaime geriau filtruoja, bet uztat yra mazesnis tarnavimo laikas, reikalauja daugiau prieziuros. Paralonas, gi, tai paprasta akyta medziaga, filtravimas vyksta deka mazu skiluciu (jokiu "plaukeliu" nera), bet irgi turi bendru shlapios konstrukcijos filtrams budingu bruozu.

Metaliniai ir poliesteriniai, maziausiai filtruoja ir daugiausiai praleidzia
- filtracija, ++pralaidumas

Taigi reziumuojant bandysiu suskirstyti pgl. naudojimo sferas:

Sausas metalinis ar poliesterinis labiau tinka pvz dragui, ner oras tenai kaip taisykle buna salyginai svarus.

Sausas popierinis ar dar koks nors labiau tinka miestui. Oras daug maz be didesniu dulkiu ir t.t.

Tepaliniai- labiau tinka raliui ar kazkam pan. na ten kur jau didesnis oro uztershtumas( dulkes). Shlapios konstrukcijos medvilninius ir poroloninius irgi galima butu suskirstyti pgl paanaudojimo sferas.

Tai tiek mano minciu.

User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

Post by spade »

Na, kiek ash suprantu poliesteriniai yra kai kurie oem (tiek kurie ne popieriniai)... tai filtruot jie turetu tikrai gerai...

Galvoju gal toki parsisiut koki nors:
http://www.sandtler.de/sonderangebote/f ... mation.htm
http://www.sandtler.de/sonderangebote/f ... filter.htm
ir paziuret kas per daiktas... vis tiek man matyt filtro reikia... O jis pakankamai pigus :roll:

Tiems kas neraukia vokiskai, parasyta be kita ko: filtras labai atsparus, gali buti be problemu valomas muilu, benzinu, suspaustu oru... Beje, idomu, kad jis naudojime isielektrina ir pagereja dulkiu surinkimas... Hmmm...

2 duskinas: na, ten neparasyta is ko. Is isvaizdos sakyciau popierius - nes i koki nors plastika nepanasu...

2 Conan: tikrai standartinis :lol:

[edit] kas nors zino formule pagal kuria skaiciuojamas nupjauto kugio soninio pavirsiaus plotas?
DelSolSohcVtec BlueberryBeeProject
f31
Why waste time learning when ignorance is instantaneous?

User avatar
Strad
Posts: 485
Joined: 24 May 2005, 22:16
Location: Vilnius

Post by Strad »

spade wrote:[edit] kas nors zino formule pagal kuria skaiciuojamas nupjauto kugio soninio pavirsiaus plotas?
S=Pi*l*(r+r1)

l- sudaromoji, kitaip sakant ilgis nuo apatinio kugio pagrindo iki virshutinio palei pavirshiu.
r- apatinio pagrindo spingulys
r1- virshutinio pagrindo spindulys

User avatar
Spoogen
Posts: 416
Joined: 08 Aug 2005, 02:07
Location: Kaunas

Post by Spoogen »

Kiek teko skaityti slapi filtrai negerai mashinoms su AFMais. Manau geriausiai yra rinktis filtra sausu pavirsium nereikalaujanciu prieziuros. Is sausu zinoma geriausias Apex'i. Pvz nuo HKS filtru reikia laikytis kuo atuokiau.. begti gal net i priesinga puse. Nuo Blitz beveik taip pat ( http://www.mkiv.com/techarticles/filters_test/2/ ). Pats esu tik turejes Greena ant b16, vienintelis nusiskundimas kad garsinio efekto buvo maziau nei ten pvz pas K&N ar Apex'i ant tokio pacio motoro :D O siaip tai nuemus filtra jokiu dulkiu nieko ant sieneliu nebuvo. Nu ash su juo nuvaziavau gal kokia 2000km.. Pats dabar paieshkose K&N'o ar Greeno didelesnio. Apex'i gal siek tiek per prabangu siuo metu, o gal ir ne... pazhesim :)
EG9 Ferio SOLD :(
'95 S14 SOLD :(
'02 WRX SOLD :(
'00 JDM STi Type-RA WRC Limited Edition Ver.6 (Nr. 948) SOLD :(:(:(
'02 EP3 Type-R :)

http://WWW.SUBARUDALYS.LT

User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

Post by spade »

Tas testyas siaip labai senas. Ir Apexi ten testuotas ne tas, kur prodytas, o senesnis modelis...

Greena dar turi?
DelSolSohcVtec BlueberryBeeProject
f31
Why waste time learning when ignorance is instantaneous?

User avatar
Jozo
Posts: 45
Joined: 10 Feb 2006, 11:57
Location: Vinius
Contact:

Post by Jozo »

Nezinau kaip kitiem taciau kai buvau isidejas sport no name filtra labai jau garsiai jis uze bent jau swifte todel ikisau atgal standarta. Jokiu pokyciu apart garso skirtumo nepastebejau.
SSgt

User avatar
gess
Posts: 1278
Joined: 23 Oct 2004, 00:05
Location: Siauliai

Post by gess »

Na as tai itariai ziuriu i apex'i tipo filtrus, nes ju prieziura man neaiski, juk kaip bebutu uzsitersia jie. O tepalini filtra isplovei sutepei ir viskas. Siaip apie green atsiliepimai geri, jau kokie 3-4 metai, vaziuota aisq mazai, garsas toks nezymus nuo jo, o su MAF jokiu bedu nesukele ir nuemus jokiu dulkiu nesimato, tai turbut gerai filtruoja. Siaip galios padidejimas lyg ir pasijuto, bet ten buvo uzleistas auto, kad net kuro filtra pakeitus geriau eit pradejo :D

User avatar
Spoogen
Posts: 416
Joined: 08 Aug 2005, 02:07
Location: Kaunas

Post by Spoogen »

spade wrote:Tas testyas siaip labai senas. Ir Apexi ten testuotas ne tas, kur prodytas, o senesnis modelis...

Greena dar turi?
Na jo ten senokas. Taciau manau apex'iai nepablogejo o del HKS tai kiek visur skaitau tai labai nerekomenduoja dar vis ju... tu grybuku. :) Idomu kodel japonai juos taip myli, kiek esu mates motoru fotkiu ish japonijos tai 80% grybukus susideje.

Greeno nebeturiu, geras buvo, didelis.... mokejau daug, durnas buvau kad palikau civico bagazinei parduodamas :)

PS. uzdejus greena pasijuto kad lengviau kvepuoja motoras, prie aukstu apsuku lengviau vaziavo masina :) Stockinis filtras buvo beveik naujas pries dedant kugi..
EG9 Ferio SOLD :(
'95 S14 SOLD :(
'02 WRX SOLD :(
'00 JDM STi Type-RA WRC Limited Edition Ver.6 (Nr. 948) SOLD :(:(:(
'02 EP3 Type-R :)

http://WWW.SUBARUDALYS.LT

User avatar
duskinas
Posts: 798
Joined: 29 Oct 2003, 11:06
Location: Vilnius
Contact:

Post by duskinas »

gess wrote:Na as tai itariai ziuriu i apex'i tipo filtrus, nes ju prieziura man neaiski, juk kaip bebutu uzsitersia jie. O tepalini filtra isplovei sutepei ir viskas. Siaip apie green atsiliepimai geri, jau kokie 3-4 metai, vaziuota aisq mazai, garsas toks nezymus nuo jo, o su MAF jokiu bedu nesukele ir nuemus jokiu dulkiu nesimato, tai turbut gerai filtruoja. Siaip galios padidejimas lyg ir pasijuto, bet ten buvo uzleistas auto, kad net kuro filtra pakeitus geriau eit pradejo :D
O man atvirksciai- slapi filtrai man kazkokia mistika: neaisku kada juos plauti, sutepsi per daug- blogai, sutepsi per mazai- irgi blogai.. nu ir t.t. :)
O Apex'i- pac tas tokiam tinginiui kaip as :D Dar kai dabar susimontavau 'savaimine filtro valymosi sistema', tai visai l.y.g.i.s. 8)
Silvia - Sold :(
e21 Stage1 done

User avatar
Vtux
Posts: 56
Joined: 27 Jul 2006, 14:45
Location: Klaipėda

Post by Vtux »

Realiai nepajutau didelio skirtumo su kuginiu slapiu filtru. O tikejausi, ismeciau visa k-jetronik sistema ir vietoj jo idejau kugi. Ir vietos jam daug, ir pajungtas tiesiai prie gazo sklendes. Ant mazu paspaudus gaza kriokia, tik ant didesniu gal labiau ir smagiau sukasi. Dar dujas vis derinu nuo visu pokyciu, labai nenori riebus misinys buti ant didesnio gazo :), bet po biski arteja derinimai prie to, ko reikia.

Visgi kugio sistema man patinka, oro traukimas gaunasi tolygus ir simetriskas . Geriau su kugiu, kurio vidurys dar yra ileistas i vidu. O kur su lygiu priekiu, tai jo visgi plotas zymiai mazesnis.

Ir kuginis filtras mane visad nudziugina atidarius kapota. 8)
Reetas svecias siuo metu

User avatar
r7kyc82k
Posts: 2369
Joined: 17 Nov 2004, 19:44
Location: Vilnius
Contact:

Post by r7kyc82k »

geriausias torkas man su serijiniu filtru, nes kitaip labai sunkei startuoja, o prie aukstu sukas kaip sukes :D
beje gariunuose laikas deja irgi geriausias su senu serijiniu filtru ;)
taigis..... :mrgreen:
SV650 , Daytona 955i
.........................................
http://www.motopaskaitos.lt

User avatar
Carlos
Posts: 258
Joined: 23 Apr 2006, 19:16
Location: Gilus kaimas

Post by Carlos »

Pas mane ant darbines lupenos isvis dvi bobiskos kojines uzmautos vietoj filtro ir zjb jau perkope 350k km ir dar nezada sustot :D nereik nei slapint nei ka

User avatar
Spoogen
Posts: 416
Joined: 08 Aug 2005, 02:07
Location: Kaunas

Post by Spoogen »

Carlos wrote:Pas mane ant darbines lupenos isvis dvi bobiskos kojines uzmautos vietoj filtro ir zjb jau perkope 350k km ir dar nezada sustot :D nereik nei slapint nei ka
:lol: o kokios firmos kojines dejai? kas gamintojas? :lol: kiek hp ir nm duoda?
EG9 Ferio SOLD :(
'95 S14 SOLD :(
'02 WRX SOLD :(
'00 JDM STi Type-RA WRC Limited Edition Ver.6 (Nr. 948) SOLD :(:(:(
'02 EP3 Type-R :)

http://WWW.SUBARUDALYS.LT

User avatar
Carlos
Posts: 258
Joined: 23 Apr 2006, 19:16
Location: Gilus kaimas

Post by Carlos »

40'ies denu.Abi nuo kaires kojos :D

User avatar
Vtux
Posts: 56
Joined: 27 Jul 2006, 14:45
Location: Klaipėda

Post by Vtux »

Visais atvejais snekant kas geriau, atsakymo nebus. Konkretint tema reiktu, arba padalint i kelias, pvz: pralaidumas, instaliavimo paprastumas, uzsikisimas, pigumas :) ir pan. O siaip pagalvojau visais atvejais geriausias gi gaunasi kugis 8) .
Reetas svecias siuo metu

User avatar
XR_as
Posts: 3222
Joined: 23 Jul 2005, 02:56
Location: Vilnius

Post by XR_as »

Vtux wrote:..visais atvejais geriausias gi gaunasi kugis 8) .
prie ko cia kugis? juk ne apie forma diskusija, o apie jo tipa. Labai turbut pajaustum skirtumas tarp kokio K&N cilindro, HKS grybo ar savo kugio..

User avatar
Carlos
Posts: 258
Joined: 23 Apr 2006, 19:16
Location: Gilus kaimas

Post by Carlos »

As pavyzdziui rinkciaus kaka is K&N, KingDragon, Green.Nzn net kodel, negaleciau pagryst.Gal del to, kad skirtumo tarp ju matyt nepajausciau ir rinkciaus tai kas labiausiai isreklamuota.Taip.As marketingo auka.

User avatar
romkasponka
Posts: 3479
Joined: 11 Jan 2006, 10:15
Location: Vilnius
Contact:

Post by romkasponka »

ash imchiau itg, kiek machiau juos gana daug kas sporte vartoja, o kazkokie apexi ir panashus brandai man pasitikejimo nekelia...

vat chia kitas reikalas.. http://www.itgairfilters.com/images/max ... iagram.gif

pirkti yra pas dzikevichiu.. http://www.isa-racing.de/20061/Katalogs ... te-261.jpg
romkasponka
E30 318is M42 (užšaldytas projektas)
E36 318is M44 DD
E83 3,0d
Vilnius

User avatar
Spoogen
Posts: 416
Joined: 08 Aug 2005, 02:07
Location: Kaunas

Post by Spoogen »

man kaiptik atvirksciai :) tokie paraloniniai pasitikejimo nekeliai ishvis :) Kur juos sporte naudoja pvz? KingDragon man kazkaip irgi nekazka moralishkai... nzn neteko susidurti. :)
EG9 Ferio SOLD :(
'95 S14 SOLD :(
'02 WRX SOLD :(
'00 JDM STi Type-RA WRC Limited Edition Ver.6 (Nr. 948) SOLD :(:(:(
'02 EP3 Type-R :)

http://WWW.SUBARUDALYS.LT

User avatar
romkasponka
Posts: 3479
Joined: 11 Jan 2006, 10:15
Location: Vilnius
Contact:

Post by romkasponka »

nu tau formuliu sportas kanors sako?
romkasponka
E30 318is M42 (užšaldytas projektas)
E36 318is M44 DD
E83 3,0d
Vilnius

fivefivefive
Posts: 622
Joined: 17 Apr 2004, 16:16
Location: Klaipėda

Post by fivefivefive »

romkasponka wrote:nu tau formuliu sportas kanors sako?
Krose ant bagiu keliu maciau.
Renault Megane2 dCi
Black ED7

Post Reply