CA18DET tune plan (labai ilgas!!!)

Skirta 200sx, 300zx, 350z, skyline ir kitiems smagiems Nissan modeliams
User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

CA18DET tune plan (labai ilgas!!!)

Post by spade »

[Papildymas 2003 12 17. !!!! Yra naujesne sio tekstuko versija: http://www.nissan200sx.net/forum/viewtopic.php?t=268 !!!]



Postas labai ilgas (gal tonic ji paskui nores imest i "Modifikacijas" kaip straipsneli). Tiems, kurie tuninga isivaizduoja kaip plastmasiu kabinejima skaityti neverta.



Kaip matau paskaites foruma nemazai kam kyla klausimu apie CA18DETo tuninga. Nuo ko pradet, kas toliau ir ko tiketis is kiekvieno pakeitimo. Kadangi man cia truputi prabudo entuziazmas tai nutariau papasakoti toki viena "tuningo plana". Kad nekiltu bereikalingu klausimu iskart pasakau, kad cia nera mano ismone, o is esmes perpasakojama Norris Designs ( http://www.norrisdesigns.com ) siuloma schema (su mano komentarais). Jai kas nezino, kas tai yra ND (kuo as nelabai tikiu), tai galiu pasakyti, kad imho tai yra matyt rimciausias musu pasaulio kraste CA18DET tuningo specialistas (ju demo s13 turi 500+ ag). Deja, bet ju internetiniam puslapyje visa informacija pateikiama pakankamai eskiziskai.
Tobulinimo planas, kaip jau iprasta uzsienyje yra suskirstytas zingsniais (stage'ais)(gal reik pastebet, kad sie "steidzai" visai nebutinai sutampa su kitu firmu naudojamu skirstymu - kiekvienas skirsto kaip jam norisi :wink: ). Slegis visur nurodomas psi, bet nesunku perskaiciuoti i bar dalinant is 14,5 (10psi~0,7bar; 15psi~1bar; 16psi~1,1bar; 18psi~1,25bar; 20psi~1,4bar; 22psi~1,5bar; 25psi~1,7bar).

Dar tokia nedidele izangele… Lietuvoje tarp zmoniu besidominciu tuningu kazkodel galioja nerasytas paslapties saugojimo kodeksas: Jei tu kazka zinai jokiu budu neisduok to kitiems net kankinamas. Jei paklausi kokio nors neiprastai greitos masinos savininko, kas daryta jo automobiliui - atsakyman isgirsi issisukinejima: "kaip pas visus - filtras, duslintuvas"… Jei isskaitei kazka vertingo internete arba suzinojai is kokiu nors kitu saltiniu - laikyk lupas kietai suciaupes, kad neduok dieve neissprustu koks zodis. Nors sita mano rasliavoje apie CA18DET tuninga ir nera nieko tikrai ypatingo, taciau labai abejoju, ar be manes Lietuvoj apie sita tuningo schema (plana) buvo daug zinanciu (na, dabar tai jau pasikeis :wink: ). Manykim, kad as stengiuosi lauzyti lietuviska tylejimo tradicija… :D


Jei pradedant nuo pradziu tai matyt reiketu pradet nuo Stage 0. T.y. pora zodziu apie standartini varikli. Visi nurodyti galios padidejimai yra geros bukles standartiniam varikliui. Variklis kurio bukle neperdaug gera "nereaguos taip pozityviai" :wink: . Kita vertus - net dvieju sveiku varikliu galingumas gali pakankamai zymiai skirtis, todel nurodomi galingumai vertintini tik kaip pavyzdiniai.
Apie standartinio variklio galingumą. Oficialus variklio duomenys, kaip mes zinome, yra 169 ag ir 224Nm (Japonijoj trupti daugiau - 175 ag ir 225Nm, jei pamenu teisingai). Realiai gi anot ND paprastai galingumas yra greiciau apie 160 ag.

Taigi, visiskas standartas: 160 ag @ 10 psi.


Stage 1

Slegio sukelimas iki 15psi t.y. iki standartines gamyklines fuel cut'o ribos. Tai visai saugu padaryti nedarant kitu pakeitimu, tik reik turet omenyje, kad veliau, pralaisvinus pvz. ismetima jis tarsi savaime dar siek tiek pakils ir del to gali cut'inti. Kokiu budu kelt slegi… na cia atskira tema, jei kam idomu, gali pasiskaityt "Keeeeliam slegi" :lol: . Jei ruosiamasi intensyviau naudotis to sukelto slegio teikiamomis "gerybemis" labai rekomenduotina susisukt 1 laipsniu saltesnes zvakes bei pereit prie 98 benzino.

Plius 19ag @ 15psi. Viso: 179ag


Stage 2

Ismetimo sistema. Aisku, kad laisva (taip vadinamas "tiesus vamzdis"). Del skersmens - minimumas matyt butu 2.25'' (57.15mm) vidinis skersmuo. Nors, jei blaiviai mastant, tai daugumai daug didesnis ir nebutu reikalingas - imho jei masina skirta tiesiog kasdieniniam vazinejimui ir labai ja tiuninguot nesiruosiama, tai pakanka matyt ir 2'' (50.8mm)(taciau kokybiskai lankstyto!!!). Vamzdis, kurio skersmuo 3'' (76.2mm) lyginant su 2.5'' (63.5mm) skersmens vamzdziu duoda galios padidejima (gal) kokia pora ag, taciau toki vamzdi Lietuvoj nelabai kas lanksto, o ir kainuotu manau (gerokai) brangiau. Taciau bet kokiu atveju - didesnis yra geriau (nors geriau mazesnio skermens vamzdis su nedaug ir "graziu" lenkimu, nei didelis skersmuo, taciau lenkimu daug ir jie nekokybiski).

Plius 9 ag. Viso 188 ag.


Stage 3

Oro isiurbimo sistema (oro filtras). Standartine Nissano sistema daryta stengiantis kuo labiau sumazinti isiurbiamo oro keliama triuksma - del to gana zymiai kencia galingumas. Na, pasirinkimo galimybiu Lietuvoj dabar jau yra tiek ir tiek: K&N, King Dragon, Green etc. Filtra galima nusipirk pakankamai nebrangiai tik reikes kad kazkas padarytu perejima tam, kad ji pajungti. Taip pat gerai butu padaryti salto oro padavima. Pastacius filtra reiketu patikrinti misinio riebuma ir esant reikalui atitinkamai pareguliuoti.

Plius 11 ag. Viso 199 ag.


Stage 4

ND Stage 1 chipas. Nors galingumo isaugimas pakeitus chipa kai kam atrodys nezymus, taciau… Chipas panaikina standartini fuel cut'a kuris yra ties 15 psi - todel jei norima kelt slegi daugiau jis yra butinas. Chipe yra kuro bei degimo kreives iki 279 ag (@ 20 psi) - daugiau nei absoliuciai daugumai SX savininku kada nors reikes (pastaba: 279 ag pasiekiama tik su kitais butinais pakeitimais (skaityk toliau) - tiek uzputus standartini varikli jis paprasciausiai sutirps :) ). Chipas programuotas 98 oktano benzinui, bet neperdaug puciant galima naudoti ir 95. Siaip ND chipo programa jauciamai pakeista lyginant su standartu - net su praktiskai standartiniu varikliu (ir std slegiu) pakeitus chipa jauciasi, kad masina noriau reaguoja i akseleratoriaus pedala (neklauskit is kur as tai zinau 8) ).
Jei iki siol nera, tai cia rekomenduociau butinai pasistatyti manometra - kadangi fuelcut'o praktiskai nera tai galima slegi sukelt daugiau nei reikia… (beje, tas daiktas vadinasi mAnometru, o ne mOnometru :) )

Plius 7 ag. Viso 206 ag.


Stage 5

Didesnis interkuleris. Kad standartinis interkuleris labai prastas matyt zino visi (jo vos pakanka jau vien standartiniam slegiui), del to jo pakeitimas butinas. Jis ne tik kad nera pajegus ausinti didelio oro srauto, bet ir sukelia stipru slegio kritima. ND siulo du variantus:
5a. Montuojamas i standartinio vieta, taciau turis didenis beveik 2 kartus. Jo pakanka iki 260 ag.
5b. Montuojamas priekyje. Didesnis uz standarta matyt kokius 6-8 kartus (bent kiek imanoma sprest is nuotrauku :wink: ). Pakanka iki 450ag.
Lietuvos salygomis siu i/c matyt nelabai kas sugebes ipirkti (nes net mazesnis ir tai kainuoja 335 svarus). Siaip manau, kad ta mazesni visai neblogai galetu pavaduoti koks nors Audi i/c (jie gan nemazi buna). O vat ta didesni, tai jau reikia matyt nulupt nuo kokio sunkvezinio :lol: .

5a. Plius 18 ag @ 16 psi Viso 224 ag.
5b. Plius 28ag @ 16 psi Viso 234 ag.


Stage 6

Nasesne turbina. Standartine s13 turbina (Garett T25) nera labai ispudinga. Standartiniam galingumui ir slegui ji yra pakankamai gera, nes sumazina laga iki minimumo, taciau daug kelti slegi su ja nelabai pavyksta. Standartine turbina tegali palaikyti 15 psi visame apsuku diapazone. Ji gali pusti pakankamai oro tik iki kokiu 215 ag (toliau keliant slegi oras perkaitinamas). Taip pat del to kad ji maza ji sudaro dideli pasipriesinima variklio ismetamosioms dujoms - tas galingumo irgi nedidina.
ND siulo keturis turbinu variantus CA18DET'ui:
6a. T25 hibridas. Skirtumas nuo standartines turbinos - didele kompresoriaus sparnuote bei iskarpyta standartine ismetimo sparnuote. Statosi vietoj standartines be jokiu pakeitimu. Max galingumas 260 ag.
6b. T28 hibridas. T3 kompresoriaus spranuote ir didesne karstosios puses sparnuote bei kriaukle. Statosi vietoj standartines, taciau reikia kai kuriu pakeitimu. Max 330 ag.
6c. T3. Lyginant su hibridinem turbinom T3 didesnis lagas (uzpucia 300 aps/min veliau), taciau ji yra palyginus pigi. Reikia modifikuoti ismetimo kolektoriu bei dar visos eiles pakeitimu. Max 335 ag.
6d. Hyper turbo. Trust/Mitsubishi TD06 didele (!) turbina. Isorinis wastegate'as. Ritininiai guoliai. Nedidelis lagas. Reikalingas specialus ismetimo kolektorius. Max 450 ag.
Lietuvoj keiciant mirusias turbinas paprastai montuojama kazkokia KKK (nuo dyzelinio Mercedes autobusiuko). Ji turetu buti truputi pranasesne uz standartini T25, bet nemanau, kad prilygtu ND T25 hybrid.
Lietuvoje geriausias variantas butu T28 (geriausia nuo Nissan Sunny GtiR - ji siek tiek nasesne nei ta kuri ejo i 200SX S14). Jos turetu pakakt iki 270-300 ag ir perdirbimu kiekis butu minimalus. Taciau deja, bet ju Lietuvoje rasti praktiskai neimanoma. Del to, mano nuomone optimaliausia matyt yra T3 - jos yra populiarios nes buvo standartiskai montuojamos i nemazai automobiliu (cia tik vienas pastebejimas - T3 labai bendras ivardinimas - pacios turbinos gali but labai ivairaus dydzio bei nasumo - aisku kad reikia ieskot kuo didesnes).
Sitoj vietoj as taip pat rekomenduociau pasistatyti BOV'a (jei jo dar nera). Pastacius nauja geresne turbina butu visai protinga ja patausoti… Rekomenduociau recirkuliacini, nes su atmosferiniu yra tam tikro problemu (apie kurias bent jau cia nesipletosiu 8) ).

6a. Plius 20 ag @ 18 psi Viso 254 ag (jei mazas i/c tai atitinkamai bus 244 ag.)
6bcd. Plius 35ag @ 18 psi Viso 269 ag


Stage 7

Lengvintas smagratis. ND siulo net du variantus: lengvinta (salyginai galima vadint gatviniu variantu :) ) ir ypac lengvinta (nelabai gatvinis…). Lengvintas smagratis variklio galingumo nepadinina, taciau (grubiai tariant) padidina galingumo kieki kuris perduodamas ratams automobiliui greitejant. Taip pat jis pagreitina automobilio reakcija i akseleratoriaus pedalo paspaudima. Kita vertus - mano labai kuklia asmenine nuomone automobiliui, kuriuo pagrinde vazinejama gatvemis lengvintas smagratis nereikalingas.


Stage 8

Kuro pompa + reguliuojamas kuro slegio reguliatorius (FPR - fuel pressure regulator).
Ties Stage 6 standartine kuro pompa jau pasiekia savo galimybiu ribas ir gali sugalvot iseit atostogu (su liudnom pasekmem). Vietoj jos ND siulo Gp A kuro pompa, kuri pajegi tiekti kura ir 400 ag varikliams. Statoma vietoj standartines pompos be jokiu pakeitimu.
Reguliuojamas FPR leidzia nustatyti pakelti bazini kuro slegi t.y. pakelti slegi kuro, kuris paduodamas i inzektorius. Tai padidina misinio riebuma esant dideliam slegiui bei pagerina kuro pulverizacija. Reguliojamas FPRas butinas galingumui perzengus 280 ag.
Lietuvoj: kuro pompa reikia arba nusavinti nuo kokio kito, galingesnio automobilio (pvz. tubininio Z32 :D ) arba statyti dvi standartines pompas, is kuriu antroji isijungtu tik esant slegiui. Del FPRo dideles bedos nera - kuro slegio sukelimas jau tapo standartiniu tuningo budu Lietuvoje.
Cia taip pat reikia pagalvoti apie sankabos keitima. Nors standartine sankaba yra ir pakankamai atspari (turetu be problemu atlaikyti galingumus iki 270 ag), taciau cia jau reiketu keisti kita ypac jei yra mastoma apie tolesnes modifikacijas arba daznus startus is vietos (t.y. dalyvavima dragrace). ND siulo du variantus: vien diskas (iki 380 ag), diskas su krepsiu (iki 440 ag).

Plius 10 ag @ 20 psi Viso: 279 ag.


Stage 9

Kuro/degimo kontroleris + didele oro kiekio matuokle (AFM - airflow meter)
Kuro/degimo kontroleris, tai elektroninis irenginys, kuris jungiasi tarp standartinio ECU ir variklio. Jis nepakeicia standartinio kompiuterio, taciau pakeicia signalus einancius is jo - del to faktiskai pakeicia kompiuterio map'a. ND siulo firmos Dastek kontroleri Unichip. Siaip kiekvienas rimtesnis gamintojas (HKS, Thrust, Blitz etc etc) siulo savo variantus. Lietuvoj juos galima gauti tik uzsisakius is uzsienio bet jie ir ten neperdaug pigus (min $200) + atsiuntimo kaina + muitas + pvm… daugmaz aisku. Vienu momentu girdejau, kad viena firma lyg ir ruosesi vezt kuro kontrolerius (ir kaina neitin baisi ~600 lt atrodo), bet kiek zinau dabar jau nesiruosia :cry: . Siaip Lietuvoj koks elektronikas megejas galetu toki padaryti - tai nera kosmine technika, taciau…
Oro kiekio matuokle matuoja oro kieki praeinanti pro ja i varikli ir sia informacija teikia kompiuteriui (kuris tuo vadovaudamasis nustato, kiek kuro purksti). Problema yra tame, kad einant dideliam kiekiui oro AFMas pasiekia savo virsutine riba ir nors oro kiekis toliau auga, taciau kompiuteris apie tai nezino - kas gali privest prie misinio nuliesejimo (jei AFM pasiekia riba ties tarkim 5000 aps, tai toliau variklis negaus papildomai kuro nors jis ir butu labai reikalingas). Standartinis AFMas riba pasiekia ties mazdaug 279 ag. ND siulo didesni 50mm skermens (standartas bene 40mm - nepamenu tiksliai) AFMa, kurio pakanka iki 358 ag (siaip jie turi ir dar didesni, kurio pakanka iki 400 ag). Kiek as isivaizduoju tai yra tiesiog AFMas nuo SR20DET variklio (nors vis neprisiruosiu to patikrint :) ).
Bijau, kad cia jau gali prireikti papildomai dar ir rimtesnes (t.y. metalines) galvos tarpines, nes kieki suprantu nors standartine ir yra pakankamai atspari net aukstam slegiui taciau smagiau vazinejant su 22 psi ja tenka keisti kas pusmeti :)
Taip pat rekomenduociau misinio riebumo daviklio pastatyma (liambda meter, O2 meter).
Nuo sito stage'o jau prasideda modifikacijos kurioms reikalingas reguliavimas panaudojant dinamometra bei diagnostine iranga (t.y. reikia kreiptis i ekspertus!)

Plius 26 ag @ 22 psi. Viso: 305 ag.


Stage 10

Didesni kuro inzektoriai (440cc). Standartiniai inzektoriai pas CA18DET yra 370cc (reikia paminti, kad kaip standartui tai yra tikrai labai nemazai). Ju pakanka iki kokiu 310ag. 440cc inzektoriai gali paduoti pakankamai kuro 370 ag. Jie statosi i standartiniu vietas be jokiu perdirbimu.
Kiek as suprantu sitie inzektoriai irgi yra nuo SR20DET (bent jau pas GtiR specifikacijos SR20DET jie atrodo identiskai). Cia tik vienas perspejimas: kiek zinau SR20DET naudojami dvieju rusiu inzektoriai. Nors ju nominalas tas pats (440cc, pagal kai kuriuos saltinius 444cc), taciau jie yra skirtingi - jei vienus galima butu uzdeti ant CA be jokiu problemu, tai kitiems tektu gaminti visiskai nauja kuro padavimo magistrale. Kaip jau minejau pas GTiRa jie tokie pat, o vat kokie pas S14 SR20DET nezinau..
Stage 10 yra paskutinis stage'as kur nera lendama i variklio vidu (jei pradedant modifikacijas variklis buvo geros bukles - zinoma su tokiais varikliais kaip pas mus, tai greiciausiai i variklio vidu tektu kistis gerokai anksciau :) ). Galingumo padidejimas 2x su standartiniais "viduriais" tai pagal bet kokius matus yra labai labai neblogai…

Plius 23 ag @ 22psi Viso: 328 ag


Stage 11

"Sportine" variklio galva + 2.5'' i/c vamzdziai + elektrinis ventiliatorius + 3'' ismetimas (+ butinai turi buti Hyper turbo) (+ variklio perrinkimas (kaltiniai stumokliai 8.0:1 (taip pat rekomenduotina plieniniai svaistikliai) visi nauji varztai, indeklai, tarpines, siauros tolerancijos, besisukanciu daliu tikslus isbalansavimas)).
Cia gal placiau nesiplesiu nes idomumas is esmes yra daugiau teorinis :)

Plius 30 ag @ 22 psi Viso: 358 ag.


Stage 12

Pilnai programuojamas kompiuteris + 555 cc inzektoriai + didele droseline sklende + plieniniai svaistikliai + skirstymo veleneliai

Plius 71 ag @ 25 psi Viso: 429 ag



Kokias galima pabandyt padaryt isvadas?
- Nedidelis SXo tuningas nera nei labai sudetingas nei labai brangus (filtras + duslintuvas + chipas = 200 ag :wink: ).
- Nera viskas taip paprasta kaip kai kam atrodo. Jei standartiniam varikliui sukelsi slegi iki 1.5 bar, tai labiau tiketina ne tai, kad galia padides dvigubai, o tai, kad varikli teks ismest siukslynan :) .
- Variklis, kuris be vidiniu pakeitimu is 1809ccm gali duoti 328 ag (181.3ag/l) matyt nera labai jau prastas (kaip kai kas teigia). Kita vertus - bloga prieziura bet kuri varikli gali uzmust pakankamai greitai - o CA18DET prieziurai itin jautrus.
- Sportiniai velenai nera pirmo reikalingumos daikatas turbininiam varikliui. CA18DET atveju ju reikia tik virs 330 ag.
- Lietuva vis dar didelis kaimas ir kai kuriu dalyku cia nei su ziburiu nerasi :( .



Tai valstybė toks Norris Designs siulomas "tuningo planas". Jei norit pamatyti kita analogiska alternatyvu varianta (tik zinoma be mano abejotinai vertingu komentaru :wink: ) patariu pabrausint po tinklapi http://www.tdi-plc.com.


Neruzka.


Klausimai? Pataisymai?


ISLYGA: kad ir ka jus beisdarinetumet su savo automobiliu - tai jusu automobilis ir jus tai isdarinejat. Bukite atsargus sekdami patarimais duotais cia. Nei as nei ND nei dar kas nors negali prisiimti ir neprisiims atsakomybes jei jus sugadinsit savo automobili - galesit kaltint tik pats save.
Last edited by spade on 17 Dec 2003, 10:20, edited 1 time in total.

User avatar
Sheikhas
Posts: 2640
Joined: 25 Mar 2003, 15:30
Location: Ignalina, Lietuva
Contact:

Post by Sheikhas »

Speidas atsipalaidavo :wink:
Tu savo sx'ui kiek nors steidzu pavarei?
yugoslavas@satanis.tas
ToyotaCelica turbo 4WD Grp A Rallye GT-Four Carlos Sainz Limited Edition
Chrysler Voyager 3.3LE Grim Reaper Edition grabovozas by MS Design

User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

Post by spade »

Sheikhas wrote:Tu savo sx'ui kiek nors steidzu pavarei?
Beveik ne :)
Tu gi zinai - as labiau teoretikas :lol:

Bet po truputi po truputi artejam prie Stg 4 :wink:

spade

zioma
Posts: 457
Joined: 31 Mar 2003, 15:44
Location: Klaipeda

Post by zioma »

Stage 3

Oro isiurbimo sistema (oro filtras). Standartine Nissano sistema daryta stengiantis kuo labiau sumazinti isiurbiamo oro keliama triuksma - del to gana zymiai kencia galingumas. Na, pasirinkimo galimybiu Lietuvoj dabar jau yra tiek ir tiek: K&N, King Dragon, Green etc. Filtra galima nusipirk pakankamai nebrangiai tik reikes kad kazkas padarytu perejima tam, kad ji pajungti. Taip pat gerai butu padaryti salto oro padavima. Pastacius filtra reiketu patikrinti misinio riebuma ir esant reikalui atitinkamai pareguliuoti.
Kiek zinau sx'ai be lambda zondu Europoje net nebuvo pardavinejami, tad misinio riebumo reguliavimas kaip ir atpuola, tik reiketu isitikint ar pats zondas nera kartais mires :)

User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

Post by spade »

zioma wrote:Kiek zinau sx'ai be lambda zondu Europoje net nebuvo pardavinejami, tad misinio riebumo reguliavimas kaip ir atpuola, tik reiketu isitikint ar pats zondas nera kartais mires :)
Na, liambda zinoma suderins. Tik tiek, kad CO "ant laisvu" sureguliuot vis tiek gali tekt...

User avatar
Sheikhas
Posts: 2640
Joined: 25 Mar 2003, 15:30
Location: Ignalina, Lietuva
Contact:

Post by Sheikhas »

spade wrote: Bet po truputi po truputi artejam prie Stg 4 :wink:
spade
chipa kepsi :?:
yugoslavas@satanis.tas
ToyotaCelica turbo 4WD Grp A Rallye GT-Four Carlos Sainz Limited Edition
Chrysler Voyager 3.3LE Grim Reaper Edition grabovozas by MS Design

Splitas
Posts: 104
Joined: 25 Mar 2003, 12:01

Post by Splitas »

Stage 13 pamirshai - išmokėt skolas, susikaupusias stage 1-12 metu, ir kaip buvo pasakyta vieno kino klasiko "ustanovit zariad i vzarvat' vsio k chiortovoj matieri..." :wink:

Nekompetentingas komentuot, bet manau l. ishsamiai ir aishkiai parashyta... :)

DEKUI :!: :!: :!:

User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

Post by spade »

Sheikhas wrote:chipa kepsi :?:
Cipas jeu yra 8)

Va ko truksta - tai normalaus ismetimo (planas yra 2.5'' nerzh - nezinau kas is to gausis). O dar prie pilnos laimes turbina uzsilenke :) :( Tai dabar matyt reikia kokia didelesne sumedziot - kad tokia jau proga :wink:

User avatar
tonic
Posts: 1849
Joined: 24 Mar 2003, 10:02
Location: Vilnius
Contact:

Post by tonic »

Ispudinga spade, tikrai ispudinga. Beje nuo tavo straipsnio "Keliam slegi" ir prasidejo mano domejimasis "visais tais dalykais". Aciu :)

Nepraleisiu progos pakomentuoti :)

Del arkliu: nesu tikras, bet man atrodo tas 169 (euro 200sx) ir 175 (japan) tera matavimo vienetu skirtumas HP ir PS. Gal ir klystu.

Stage 2

Lankstymo problema manau galima isspresti pasinaudojant alkunemis ir protingu virinimu. T.y. suvedami 2 vamzdiai, sujungimas apjuosiamas skarda ir suvirinamas, virinamas ne vamzdis su vamzdiu, o juosianti skarda su kiekvienu is besijungianciu vamzdziu. Taip i ismetimo vidu praktiskai nepatenka virinimo siule kuri keltu sukurius ir virtualiai mazintu ismetimo skersmeni.

Stage 6

Esu girdejes, kad su t25 pasiekia 230 ag. Kiek ilgai tai jos poto gyvena - nesu girdejes :)


Stage 7

Smagracio lengvinimas duoda panasu efekta i masinos lengvinima, nes mazeja inercijos momentas (ar kazkaip panasiai :) Toliau einantys skaiciai yra skirti S14a, todel jie del variklio galingumo ir transmisijos skirtumo nelabai tinka S13, bet manau ir skiriasi nedaug.
Sumazinus smagracio mase 1kg gaunasi toks efektas:

1 begiu - 39kg (tas pats kas masinos svori sumazinti 39 kg)
2 - 12kg
3 - 6kg
4 - 4kg
5 - 3kg

Po lengvo prisilietimo manasis smagratis patapo 1.4kg lengvesnis.

Stage 9

Standartines oro matuokles skersmuo - 43 mm
GTiR - 50mm
Z32 - ~80 mm

Manau standartine oro matukles 279 ag yra paskaiciuota butent del jo skersmens, o ne del matavimo tikslumo. Nes matuoti normaliai jis baigia ties 190-200 ag. s14 - 210 ag. z32 - 500ag :) Tai nereiskia, kad virs 200 ag oro matuokle nebenaudojama, paprasciausiai ji matuoja netiksliai. Todel daug kas kisa z32 matuokles ir kartu perprogramuoja chipus.
Nesu visai tikras del siu matuokliu duomenu. Juos radau cia: http://www.xtremecarperformance.com.au/

Kazkur maciau, kad s14 oro matuokle matuoja 250 ag.


Stage 10

Standatiniai purkstukai baigiasi ties ~280 ag. Esant tokiam galingumui jie dirba 100% - t.y. buna visa laika atidaryti ir ziauriai kaista. Siaip rekomenduojama, kad purkstukas nedirbtu daugiau nei 85% pajegumo, o tai lygu ~250 ag standartiniams 370cc/min purkstukams. 444cc/min prie 85% apkrovimo = 300 bhp

Tiek.

User avatar
Sheikhas
Posts: 2640
Joined: 25 Mar 2003, 15:30
Location: Ignalina, Lietuva
Contact:

Post by Sheikhas »

tonic wrote: Stage 2
Lankstymo problema manau galima isspresti pasinaudojant alkunemis ir protingu virinimu. T.y. suvedami 2 vamzdiai, sujungimas apjuosiamas skarda ir suvirinamas, virinamas ne vamzdis su vamzdiu, o juosianti skarda su kiekvienu is besijungianciu vamzdziu. Taip i ismetimo vidu praktiskai nepatenka virinimo siule kuri keltu sukurius ir virtualiai mazintu ismetimo skersmeni.
kažodėl man atrodo, kad geras suvirintojas ir taip gali gerą siūlę padaryti labai i vidų nelysdamas
tonic wrote: Stage 7
Po lengvo prisilietimo manasis smagratis patapo 1.4kg lengvesnis.
gal galima plačiau, nutekinai ar ką?
yugoslavas@satanis.tas
ToyotaCelica turbo 4WD Grp A Rallye GT-Four Carlos Sainz Limited Edition
Chrysler Voyager 3.3LE Grim Reaper Edition grabovozas by MS Design

User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

Post by spade »

Del arkliu: Japonijoj kaip ir kontinentinej Europoj arkliai matuojami PS DIN. Skirtumas yra del to, kad Jap chipas programuotas aukstesniam oktanui.

Del AFM: Kai matuokle pasiekia savo riba - daugiau oro matuoti ji jau tampa fiziskai nebepajegi. Uz ribos kalba apie joki tiksluma jau neina.
Jei kompas toliau palaiko tinkama misini - cia jau programavimo gudrumas, o matuokle cia jau niekuo deta.
Tuos duomenis, kuriuos tu pateiki apie matuokliu ribas as linkes vertint skeptiskai... S14 matuokle 210 ag? Pas varikli, kuris standarte turi 200 ag? Nu jau... :shock:

Del purkstuku: Standartiniai purkstukai tikrai baigiasi daugiau nei prie 280 ag. Zinoma priklauso nuo visos eiles faktoriu (misinio riebumo, kuro slegio etc), bet naudojantis rule of thumb vienas purkstukas palaiko eiles 75 ag. 444 - eiles 90 ag.
Del to, kad duty cycle paprastai neturetu virsyt 80% cia viskas aisku, bet pas gatvine masina net toks panaudojimas pasiekiamas pakankamai retai.
Problema su 100% yra ne tiek kaitimas (na, gatvinej masinoj vaziavimas su 100% truktu matyt kokias 15 sek max), bet tame, kad tokiu rezimu purkstuko veikimas tampa neprognozuojamas - jis ima malti sh... Kuo tai baigiasi - aisku :)

User avatar
tonic
Posts: 1849
Joined: 24 Mar 2003, 10:02
Location: Vilnius
Contact:

Post by tonic »

Sheikhas wrote:
tonic wrote: Stage 7
Po lengvo prisilietimo manasis smagratis patapo 1.4kg lengvesnis.
gal galima plačiau, nutekinai ar ką?
Vienoje puseje patenkita, kitoje - prafrezuota. O paskui balansuota. Savaitgali jei pavyks padarysiu nuotraukas, nes paaiskinti nelabai sugebesiu :)

Tiesa prisiminiau dar del veleneliu: ca18det tinka ca16de variklio (sunny GTi atrodo) padavimo velenelis. Jo atidarymo trukme 8 laipsniais ilgesne ir voztuvas pakeliamas 0.7 mm auksciau. Ismetimo veleneliai abieju varikliu vienodi.

User avatar
tonic
Posts: 1849
Joined: 24 Mar 2003, 10:02
Location: Vilnius
Contact:

Post by tonic »

spade wrote: Del AFM: Kai matuokle pasiekia savo riba - daugiau oro matuoti ji jau tampa fiziskai nebepajegi. Uz ribos kalba apie joki tiksluma jau neina.
Jei kompas toliau palaiko tinkama misini - cia jau programavimo gudrumas, o matuokle cia jau niekuo deta.
Teisingai, cia nesamone parasiau. Vakar pasiskaiciau. Ties 200 ag s13 afm pasiekia 5v itampa. Standartiniame chipe tai lygu fuel cut'ui. Pakeitus paskutini Voltage Quotient map reiksme fuel cut galima nukelti, bet tada bus truputi nesaugu, nes standartinis chipo kuro padavimas yra suprogramuotas iki 200 ag atsizvelgiant i max afm reiksme. Cia taip as suprantu.
Tuos duomenis, kuriuos tu pateiki apie matuokliu ribas as linkes vertint skeptiskai... S14 matuokle 210 ag? Pas varikli, kuris standarte turi 200 ag? Nu jau... :shock:
man jie irgi nelabai tikri pasirode. Kazkur maciau kad sr20det afm eina iki 250 ar 280 ag. Kad ca18det 200 ag, o z32 - 500 ag - maciau keliose vietose, tiksliau kitaip ir nemaciau. :)
Del purkstuku: Standartiniai purkstukai tikrai baigiasi daugiau nei prie 280 ag. Zinoma priklauso nuo visos eiles faktoriu (misinio riebumo, kuro slegio etc), bet naudojantis rule of thumb vienas purkstukas palaiko eiles 75 ag. 444 - eiles 90 ag.
Cia vel atmintis pavede :) Purkstukus skaiciuoja pagal formule:
370cc x 4/5 = 296, bet cia 100% purkstuko apkrova. 80% anyway gaunasi 237 ag. Neiznau ar si formule teisinga, bet ja anglai naudoja.

User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

Re: CA18DET tune plan (labai ilgas!!!)

Post by spade »

spade wrote: Tai valstybė toks Norris Designs siulomas "tuningo planas". Jei norit pamatyti kita analogiska alternatyvu varianta (tik zinoma be mano abejotinai vertingu komentaru :wink: ) patariu pabrausint po tinklapi http://www.tdi-plc.com.
Klausyk, straipsnelyje kuri imetei isbrauk "valstybe" :D Cia kazkaip mintys apie darba isipainiojo :)

Ir siaip manau, kad gerai butu jei teksto pabaigoje ta islyga vistik paliktum...

igor
Posts: 38
Joined: 25 Mar 2003, 23:22
Location: vilnius

Post by igor »

manau kad mes nedagivensim iki 10 stage!nu gal jei visi partalo lankitojai susivenitu ir paukotu kiek venas 1000 gal kas ir isheitu !
o taip atrodi taip
stage 8
__________________________________

stage 9
__________________________________
I
stage 10
__________________________________
I
O
/I\
/ \

monte
Posts: 815
Joined: 28 Mar 2003, 13:05
Location: Kaunas

Post by monte »

zioma wrote:
Stage 3


Kiek zinau sx'ai be lambda zondu Europoje net nebuvo pardavinejami, tad misinio riebumo reguliavimas kaip ir atpuola, tik reiketu isitikint ar pats zondas nera kartais mires :)
Na jei neklystu kompa galima apgauti , pakoreguojant lambda zondo duomenis , o tai daryti pakankamai nesudetinga

User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

Post by spade »

monte wrote: Na jei neklystu kompa galima apgauti , pakoreguojant lambda zondo duomenis , o tai daryti pakankamai nesudetinga
Galima. Bet kokia is to nauda?

User avatar
tonic
Posts: 1849
Joined: 24 Mar 2003, 10:02
Location: Vilnius
Contact:

Post by tonic »

Radau AFM'u duomenis kurie mano nuomone yra pakankamai realus:

S14 200sx 290 HP 65mm
N14 GTiR 290 HP 65mm
Z32 300zx 500 HP 80mm

Idomu kaip realu Lietuvoje rasti S14 afm'a. Gal kas mate kur ardoma S14? Speju Dorkas cia daugiau zino... :)

User avatar
tonic
Posts: 1849
Joined: 24 Mar 2003, 10:02
Location: Vilnius
Contact:

Post by tonic »

spade wrote:
monte wrote: Na jei neklystu kompa galima apgauti , pakoreguojant lambda zondo duomenis , o tai daryti pakankamai nesudetinga
Galima. Bet kokia is to nauda?
Monte turbut galvoje turejo ne lambda o afm'a. Cia vienas is budu kaip kovoti su fuel cut'u:

http://www.teamfc3s.org/info/articles/fcd/diy_fcd.htm

Skirta mazdoms, bet turetu veikti ir ant 200sx. Linkas paimtas is http://www.200sx.org

Dorkas
Posts: 36
Joined: 25 Mar 2003, 12:37
Location: Kaunas
Contact:

Post by Dorkas »

tonic wrote:
Idomu kaip realu Lietuvoje rasti S14 afm'a. Gal kas mate kur ardoma S14? Speju Dorkas cia daugiau zino... :)
Yra Kaune vienas, Garliavos srote, ir Vilniui bicas kur is Lenkijos atveza ko reikia. jei reikia galiu atkast telefonus.

User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

Post by spade »

tonic wrote:Idomu kaip realu Lietuvoje rasti S14 afm'a. Gal kas mate kur ardoma S14? Speju Dorkas cia daugiau zino... :)
Vien is afm'o naudos nedaug... kartu reikia ir purkstuku...

User avatar
tonic
Posts: 1849
Joined: 24 Mar 2003, 10:02
Location: Vilnius
Contact:

Post by tonic »

O kam purkstukai jei seni dar ismaitina? Didesnis afm duotu geresni kuro paskaiciavimo tiksluma. O purkstukus galima ir veliau pakeisti. Ar as kazko nesuprantu? :)

User avatar
spade
Posts: 5011
Joined: 04 Apr 2003, 14:19
Location: Vilnius

Post by spade »

tonic wrote: O kam purkstukai jei seni dar ismaitina?
Nu zinocia :) O kam AFMas, jei senas ismatuoja?
tonic wrote: Didesnis afm duotu geresni kuro paskaiciavimo tiksluma.
Arba ne. Didziausias tikslumas AFMui reikalingas esant maziems srautams - o cia mazesnis yra geriau. Esant dideliam srautui vistiek kompas pila na ura...
tonic wrote: O purkstukus galima ir veliau pakeisti. Ar as kazko nesuprantu? :)
Na, taip pat galima is pradziu pasikeist purkstukus, o paskui AFMa... Bet Manau, kad logiska keist juos kartu - nes riba jie pasiekia mazdaug tuo pat metu...

monte
Posts: 815
Joined: 28 Mar 2003, 13:05
Location: Kaunas

Post by monte »

spade wrote:
monte wrote: Na jei neklystu kompa galima apgauti , pakoreguojant lambda zondo duomenis , o tai daryti pakankamai nesudetinga
Galima. Bet kokia is to nauda?
Tokia kad galima taip misinio riebuma pakoreguoti , matai ar ne per liesai dirba , zinoma nebus taip tikslu kaip matuoti temperatura bet ir ne taip brangu

igor
Posts: 38
Joined: 25 Mar 2003, 23:22
Location: vilnius

Post by igor »

machiau http://www.epardotve.lt pardavineja kuro ir oro santikio matokli gal kas jau buvo toki pirkes ir ka is daro?ar galima su jo keisti ta santiki?

Post Reply